ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8146031
*
nr 814 6031
Spegel
höjd: 165
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2013
kl 19:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 14:02:15
1
150 kr
16/3 14:02:44
1
150 kr
17/3 21:28:13
2
150 kr
17/3 21:29:10
2
200 kr
17/3 22:42:12
3
800 kr
18/3 17:34:49
1
400 kr
18/3 17:35:25
1
500 kr
18/3 18:14:44
1
800 kr
18/3 18:26:18
1
900 kr
18/3 18:45:36
3
1.300 kr
18/3 19:34:43
4
1.200 kr
18/3 19:35:07
4
1.600 kr
18/3 19:47:28
5
1.500 kr
18/3 19:47:47
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 814 6031
Spegel
höjd: 165
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 14:02:15 | 1 | 150 kr |
16/3 14:02:44 | 1 | 150 kr |
17/3 21:28:13 | 2 | 150 kr |
17/3 21:29:10 | 2 | 200 kr |
17/3 22:42:12 | 3 | 800 kr |
18/3 17:34:49 | 1 | 400 kr |
18/3 17:35:25 | 1 | 500 kr |
18/3 18:14:44 | 1 | 800 kr |
18/3 18:26:18 | 1 | 900 kr |
18/3 18:45:36 | 3 | 1.300 kr |
18/3 19:34:43 | 4 | 1.200 kr |
18/3 19:35:07 | 4 | 1.600 kr |
18/3 19:47:28 | 5 | 1.500 kr |
18/3 19:47:47 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02